خبر

معرفی لوازم آرایش ابرو و چشم، روش‌ها و لوازم آرایشی

ابرو

ابروهای پر پشت و تمیز نشده و دست نخورده در مد و فشن امروز یک مدل آرایش ابرو به حساب می‌آیند. اما تا همین چند سال پیش داشتن ابروهای مرتب و حالت دار از اصول اولیه زیبایی و مد  به حساب می آمد و ابروهای نا مرتب جز موارد عجیب و غیر معمول بودند. در این مطلب می‌خواهیم تعدادی از روش‌ها و لوازم آرایشی مورد نیاز برای آرایش چشم و آرایش ابرو را به شما معرفی کنیم. مهم‌ترین لوازم آرایشی عبارتند از: صابون ابرو، شابلون خط چشم و استمپ سایه.

در فشن و استایل چند سال پیش تصور بر این بود که ابروهای بهم ریخته آرایش ناپذیرند بنابراین ابروهای مرتب و اصلاح شده پرطرفدار بودند. در میان این همه افرادی هم بودند که دست به طراحی ابروی خود می‌زدند.

صابون ابرو

صابون ابرو یکی از لوازم آرایش ابرو است که امروزه برای حالت دادن ابروها از آن استفاده می‌شود.

مزایای صابون ابرو:

  • بالا ماندن ابرو
  • مانع از افتادگی ابرو
  • استفاده با اسپری فیکس آرایشی
  • متشکل از مواد آنتی باکتریال و گلیسیرین و ویتامین ای
  • فرم دادن ابرو‌ها

از سخت ترین بخش‌های آرایش چشم می‌توانیم به کشیدن خط چشم، زدن سایه و پر کردن ابرو‌ها بصورت قرینه اشاره کنیم. کشیدن خط چشم صاف و یکدست و قرینه برای هر دو چشم کار آرایشگرهای ماهر است اما با این حال ابزار‌هایی برای ساده سازی و کمک در این راه نیز وجود دارد. شابلون خط چشم، شابلون سایه و شابلون ابرو برای ساده سازی این فرایند ساخته شده‌اند. شابلون‌های توضیح داده شده دو قسمت دارند که جنس این قسمت‌ها از پلاستیک قابل انعطاف و همینطور قابل بازیافت است. با استفاده از شابلون خط چشم می توانید هم بالای چشم هم پایین چشم خط بکشید.

شابلون خط چشم

شابلون خط چشم دو قسمت دارند که جنس این قسمت‌ها از پلاستیک قابل انعطاف و همینطور قابل بازیافت است. با استفاده از شابلون خط چشم می توانید هم بالای چشم هم پایین چشم خط بکشید. این شابلون‌ها بسیار نرم هستند و به آسانی روی چشم قرار می گیرند و با حرکت دادن این شابلون‌ها به روی چشم می توانید اندازه دلخواه خود را بکشید. انحنای موجود در انتهای شابلون برای راحت کار کردن و راحت دست گرفتن آن است و همچنان از کمان انتهای آن می توانید برای آرایش چشم خود استفاده کنید.

نحوه استفاده از شابلون خط چشم برای آرایش چشم:

ابتدا زیرسازی آرایش را انجام دهید تا خط چشم و سایه بهتر روی پوست بماند و پخش نشود. بعد از آنکه زیرسازی چشم به پایان رسید قسمت مخصوص سایه شابلون سایه را روی چشم قرار دهید و سایه مورد نظر خود را بر روی پوست بمالید. حالا با استفاده از شابلون خط چشم وبا به کارگیری خط چشم مایع یا مداد مخصوص خط چشم خود را بکشید.

شابلون ابرو برای آرایش ابرو:

بعضی از افراد به دلیل رنگ ابرو یا استفاده از موارد آرایشی زیاد و حتی افزایش سن با کم پشتی ابرو یا خالی بودن قسمت‌هایی از ابروی خود مواجه می‌شوند. در این موارد برای آرایش ابرو، باید توسط مداد یا سایه ابرو قسمت‌های خالی را پر کنید. برای راحتی و تمیزی کار می‌توانید از شابلون ابرو استفاده کنید. اگر می‌خواهید مدل ابروی خودتان را کمی عوض کنید نیز شابلون ابرو خیلی کاربرد دارد.

ویژگی‌های شابلون ابرو چیست؟

  • بدون نیاز به یادگیری و کارکرد آسان
  • فقط در چند دقیقه طراحی کنید
  • قرینه سازی چشم‌ها

 

استمپ سایه چشم

استمپ سايه یا مهر سایه چشم، سایه چشم را مانند جوهری روی پلک‌ها مهر می‌کند. این استمپ با طراحی که دارد قوس طبیعی چشم‌ها را دربر می گیرد و کاملاً روی پلک‌ها می نشیند. به راحتی می توانید سایه‌هایی را که روی استمپ زده‌اید، به پلک‌های خود منتقل كنید.

روش استفاده از استمپ سایه چشم – آرایش چشم

بسته  به روش کار خودتان و اینکه می‌خواهید چه مقدار سایه روی چشم باشد، می توانید از این وسیله استفاده کنید و آرایش چشم داشته باشید. اما به دلیل انعطاف پذیری این وسیله را می‌توان به طور کلی از مرحله پرایمر تا سایه که جز مراحل آخر است، استفاده کرد.

اما به طور معمول از این وسیله برای زیرسازی استفاده نمی‌شود و برای سایه چشم مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش برای استمپ کردن سایه چشم روی پلک‌ها بدون استفاده از براش است. برای اینکار باید انواع سایه را با انگشت به سطح داخلی استمپ بزنید و بعد آن را روی پلک قرار دهید و پس از چند ثانیه همراه با فشار اندک نگه داشتن استمپ را برداشته تا سایه و رنگ‌ها به پلک منتقل شود.

مراحل کار با استمپ سایه چشم

نحوه استفاده از مهر سایه چشم، بستگی به خودتان دارد که چقدر بخواهید آرایش چشم داشته باشید و چگونه از آن کمک بگیرید. اما به طور کلی می توان از مرحله پرایمر تا سایه اکلیلی که آخرین لایه از سایه چشم است، این وسیله را مورد استفاده قرار داد.

اما معمولا از این وسیله برای زیرسازی استفاده نمی‌شود ، یعنی بهتر است که زیرسازی با انگشت یا براش انجام شود و فقط سایه را با استمپ به روی پلک زد. برای استمپ کردن سایه چشم روی پلک هم نیازی به استفاده از براش نیست و می توانید انواع رنگ سایه را با انگشت به سطح داخلی استمپ بزنید و بعد آن را روی محل دقیق روی پلک قرار دهید و چند ثانیه با فشار اندکی نگه دارید تا سایه و رنگ‌ها به پلک منتقل شود.

نکات قابل توجه در هنگام استفاده از استمپ سایه چشم

  1. با توجه به سلیقه خود می توانید چند رنگ سایه را روی استمپ زده و به طور همزمان و به یکباره به روی پلک بزنید و یا حتی می توانید هر رنگ را جدا کار کنید.
  2. برای نمایش و جلوه بهتره آرایش بهتر است حتما پلک تان زیرسازی کرده، تا سایه‌ها کاملا به روی چشم بماند. آرایش چشم در پلک تمیز و خشک کمتر ماندگاری دارد.

در پایان سری هم به آموزش آرایش ابرو توسط صدف بیوتی بزنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *