آرایشی و زیبایی

ماسک زغال چیست + نحوه استفاده و نکات مهم

ماسک زغال

ماسک زغال فعال

 ماسک زغال امروزه نقش مؤثر خود را در تمیز کردن ناخالصی‌ها نشان داده است. این ماسک با تبدیل پوست شما به حالت PH خنثی منافذ مسدود شده پوست صورت را پاک می‌کند و با این کار به پوست شما شادابی و طراوت می‌بخشد.

زغال فعال در سراسر دنیا برای زیبایی و شادابی صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه از این ماده‌ی ارزشمند انواع مختلفی از پاک کننده و شامپوها ساخته شده‌اند و این به این دلیل است که زغال به‌راحتی آلودگی‌ها را از روی پوست پاک می‌کند.

کربن فعالی که در مواد شوینده ساخته شده از زغال فعال به کار می‌رود همان پودر سیاه رنگی است که زغال در معرض حرارت زیاد قرار می‌گیرد، ایجاد می‌کند. کربن فعال با توجه به ساختار خاصی که دارد یک ماده بسیار جذاب و پرطرفدار تبدیل شده است. این ماده پرطرفدار مواد شیمیایی و سموم را در خود به دام می‌اندازد. آلودگی‌ها و سموم و غبارهای مختلف که در طول روز بر روی پوست صورت می‌نشیند، با کربن فعال از صورت خارج شده و لایه‌های مرده پوست نیز از بین می‌روند.

ماسک زغال‌هایی که این امروزه در بازار وجود دارد، ترکیبی از زغال سیاه و سفید دارند که در بعضی انواع دیگر با خاک رس مخلوط شده است و می‌توان از آن به‌عنوان یک ماسک مفید برای پوست صورت استفاده کرد.

نکاتی در هنگام استفاده از ماسک زغال باید در نظر گرفت

*به دلیل سیاه بودن ماسک زغال در هنگام استفاده از لباس‌های قدیمی خود استفاده کنید تا در صورت ایجاد لک منعی نداشته باشد.

*ماسک زغال مخصوصاً ماسک‌هایی که خاک رس هم در ترکیب خود دارند، پوست شما را خشک و خشن می‌کند بنابراین پس از استفاده از این ماسک‌ها از مواد آب‌رسان استفاده کنید.

* در صورتی که پوست خشکی دارید باید از مرطوب کننده در ماسک خود استفاده کنید.

* خاک رس خاصیت خود را در مواد فلزی از دست می‌دهد بنابراین از یک کاسه شیشه‌ای و قاشق چوبی استفاده کنید.

* از ماسک زغال هفته ای یک با دوبار استفاده کنید. اگر پوست حساسی دارید از این ماسک هفته ای یکبار یا دو هفته یکبار استفاده کنید.

خواص ماسک زغال

  1. پاک سازی ناخالصی های پوست
  2. ترمیم و بهبود آکنه
  3. کاهش چربی پوست
  4. ترمیم پوست

قرص ماسک صورت

این قرص به‌صورت یک‌بار مصرف ارائه می‌شود که یک لایه کتانی فشرده شده است و در قالب نقابی عرضه می‌شود. شما می‌توانید با توجه به نیاز پوست صورت خود و سلیقه شخصی خود هر نوع ماده‌ای را به این ماسک اضافه کنید. زیرا این ماسک تمام مایع را به خود جذب کرده و به پوست شما منتقل می‌کند. این ماسک شبیه قرص است اما زمانی که در یک مایع خیسانده می‌شود به ماسک صورت تبدیل می‌شود.

نحوه استفاده از قرص ماسک صورت

  1. ابتدا صورت را به‌طور کامل تمیز کرده و سپس تونر یا اسانس فیشیال یا سرم مورد علاقه خود را داخل یک ظرف خالی کنید.
  2. یک عدد قرص ماسک فشرده خود را در داخل ظرفی اسانس مورد علاقه خود را ریخته‌اید قرار داده تا مواد را به‌طور کامل جذب خود کند و ماسک را به مدت ۲۰-۳۰ دقیقه روی صورت خود نگه دارید.

*برای جذب بهتر مواد را ۱۰ دقیقه در یخچال قرار دهید.

نحوه خرید

خرید از فروشگاه ماها از سه طریق وبسایت، اینستاگرام ماها و تلگرام ماها قابل انجام است. تمامی این خریدها امن بوده و رسیدن محصول سالم به دست شما تضمین می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *