آرایشی و زیبایی

۱۰ نکته کلیدی و مهم آرایش عروس

10 نکته کلیدی و مهم آرایش عروس

روز عروسی یکی از خاطره‌انگیزترین و زیباترین روز برای دخترخانم‌ها است. یکی از دغدغه‌ها دخترخانم‌هایی که به‌روز عروسی نزدیک می‌شوند، انتخاب مدل آرایش است. شاید رسیدن به معیارهای لازم برای یک سبک آرایش عروس، به چند روز یا چند هفته زمان نیاز داشته باشد.
فارغ از هر نوع سبکی که برای روز عروسی انتخاب می‌کنید، اصول و قواعدی برای زیبا و جذاب‌تر شدن باید رعایت کنید که در ادامه مقاله به آنها اشاره می‌کنیم.

آرایش عروس

زیرا سال‌ها بعد با مشاهده عکس‌های روز عروسی، خاطره آن روز شیرین برای آنها تکرار می‌شود. ازاین‌رو آرایش عروس، یکی از استرس‌زاترین مواردی است که ذهن عروس خانم‌ها را به خود درگیر می‌کند.
برای داشتن آرایشی زیبا، سبک‌های مختلف آرایش عروس را بررسی کنید و یکی از آنها را انتخاب کنید. سبک‌های مختلفی همچون اروپایی، عربی، افغان، شاین، طبیعی از ترندترین سبک‌های سال‌های اخیر هستند. بر اساس سلیقه خود یکی از آنها را برای روز عروسی انتخاب کنید.

Screenshot 20211022 20320201
ممکن است یک سبک مد روز و جهانی باشد، ولی به‌صورت شما نیاید؛ بنابراین صرف ترند شدن نباید شما را وسوسه کند. چون ممکن است در روز عروسی به آرایش زیبای دلخواه خود نرسید. پس باید تمام فاکتورهای لازم برای تبدیل‌شدن به عروس سبک موردنظر را داشته باشید.


۱۰ نکته کلیدی و مهم در مورد آرایش عروس

از مهم‌ترین عوامل در زیباسازی آرایش عروس، پوست است. نوع و سبک آرایش برای پوست‌های چرب، خشک، تیره و روشن کاملاً با یکدیگر متفاوت است؛ بنابراین به‌تناسب مدل آرایش با پوست بدن خود توجه ویژه داشته باشید. در ادامه نکات مهم و بایدها و نبایدهای آرایش عروس را برای شما آورده‌ایم.

10 نکته کلیدی و مهم آرایش عروس

۱۰ نکته کلیدی و مهم آرایش عروس

 1. مدل آرایشی خود را حداقل ۳ هفته قبل از عروسی بر روی صورت خود تست کنید. ۳ تا ۵ هفته زمان مناسبی برای این کار است. در فاصله زمانی بیشتر از ۵ هفته نتیجه مطلوبی حاصل نخواهد شد.

از آرایشگرتان بخواهید در همان روز آرایش‌هایی را که برای اولین‌بار انتخاب کرده‌اید، روی صورتتان امتحان کند.

 1. روزی که برای تست آرایش عروس می‌روید، لباس سفید به تن کنید. این کار به شما در انتخاب و تشخیص بهتر رنگ آرایش، کمک بسیار زیادی می‌کند.
 2. چند عکس از مدل‌های آرایشی مورد نظرتان را همراه خود به آرایشگاه ببرید. از آرایشگر بخواهید این مدل‌ها را روی صورتتان امتحان کند. با این کار هم شما و هم آرایشگر بهتر می‌توانید برای بیشتر جذاب و زیباتر شدن، در روز عروسی تصمیم بگیرید.
 3. از انتخاب آرایش مات و به‌قول‌معروف بی‌روح بپرهیزید. همراه با لباس سفید عروسی باید رنگ شاداب و روشن استفاده کنید؛ بنابراین آرایش صورتتان باید کاملاً با لباس عروسی سازگار باشد.
 4. به اعتقاد بسیاری از افراد چشم‌ها و لب ها درصد زیادی از زیبایی را شامل می‌شوند. ضمن اینکه قانون پایه‌ای برای زیبا شدن، کارکردن روی این دو عضو مهم صورت است. در ادامه به چند نکته مهم در مورد چشم و لب در زیر توجه کنید:
 • سایه چشم را بیش از حد پررنگ و سیاه نکنید. این کار هم جذابیت و هم جلوه زیبایی طبیعی چشم‌ها را از بین می‌برد. در استفاده از سایه‌های تیره نیز اغراق نکنید.
 • ابروها از مهم‌ترین و مؤثرترین فاکتورها در نمایش زیبایی حداکثری آرایش عروس هستند. ابروهای کامل و بی‌نقص، زیبایی بیشتری به عروس می‌دهند. ازاین‌رو یک روز قبل از عروسی ابروها را اصلاح کنید. اگر ابروهای پرپشتی دارید، دست به تیغ نبرید و آنها را نازک نکنید.
 • استفاده از مژه مصنوعی می‌تواند شما را جذاب‌تر نشان می‌دهد. مژه‌هایی با طول‌های متمایز از همدیگر انتخاب کنید در این صورت چشم‌هایتان جلوه طبیعی‌تری به خود می‌گیرند. به‌گونه‌ای که مژه‌های مصنوعی در بین مژه‌های خودتان قرار می‌گیرند.
 • از اینکه برای لب‌هایتان، رژلب پررنگ استفاده کنید، هراسی نداشته باشید. رنگ‌های مات مثل قهوه‌ای را با رنگ صورتی یا قرمز جایگزین کنید. این رنگ‌ها به چهره شما جذابیت و زیبایی ویژه‌ای می‌بخشد.
 1. آرایش عروس یک روز کامل باید روی صورت بدون تغییر بماند؛ بنابراین از آرایشگر خود بخواهید از مواد و لوازم آرایشی باکیفیت بالا که دوام بیشتری دارند، برای شما استفاده کنند.
 2. شما به‌عنوان عروس معمولأ در موقعیت و مکان‌های مختلفی از جمله تالار، سالن پذیرایی، باغ و … قرار می‌گیرید؛ بنابراین در ساعت‌های مختلفی از روز مثلأ زیر نور خورشید یا نور اتاق آرایش خود را امتحان کنید تا از زیبایی خود در زمان و مکان‌های مختلف مطمئن شوید.
 3. مطمئنأ وقت زیادی را صرف یافتن آرایشگر خوب کرده‌اید. از دوستان و آشنایان و حتی اینترنت جستجو کرده‌اید تا بهترین آرایشگر شهر را برای بهترین روز زندگی خود انتخاب و به وی اعتماد کنید. اما توجه داشته باشید درست است که شما به وی اعتماد کامل دارید ولی نظر خود را در هرکدام از مراحل آرایش به وی اعلام کنید. قدری رک باشید و آرایشگر را در جریان شیوه دلخواه آرایش خود قرار دهید.
 4. از انتخاب آرایش‌های مد روز بپرهیزید. زیرا ممکن است تا چند سال آینده، خواهان نداشته باشد و این موضوع باعث شود که تا آخر عمر با مرور عکس‌های خود احساسی نازیبا داشته باشید؛ بنابراین آرایش و حتی لباس عروسی را برای روز عروسی در نظر بگیرید که تا سال‌ها از مد نیفتد. آرایشی که در هر زمانی و تا سال‌ها شما را زیبا و جذاب نشان دهد.
 5. از کرم پودری که برای صورت استفاده کرده‌اید، در آرایش گردن و شانه‌هایتان نیز استفاده کنید تا رنگ پوست بدن و صورتتان با هم سازگار و به‌قول‌معروف یکدست باشند.

جمع‌بندی

روز عروسی در عین اینکه بهترین روز برای هر دختر خانمی است، روز پراسترسی نیز است. عروس خانم‌ها همیشه در انتخاب بهترین آرایشگر تردید و وسواس دارند. سبک‌های مختلفی برای آرایش عروس وجود دارد که هرکدام طرف‌داران خاص خود را دارند. این سبک‌ها اگرچه زیبا هستند ولی ممکن است برای فردی کاملاً نامناسب باشد و حتی باعث شود زیبایی‌هایی وی پنهان بمانند؛ بنابراین در انتخاب سبک آرایش بسیار دقت کنید.
رنگ و مدل آرایشتان باید با رنگ سفید و مدل لباس عروس سازگاری داشته باشد. حداقل سه هفته قبل از عروسی، مدل‌های مختلف یک سبک را روی صورتتان امتحان کنید. آرایش عروس فقط در آرایش صورت خلاصه نمی‌شود. بلکه گردن و شانه‌ها را هماهنگ با صورتتان آرایش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *