آرایشی و زیبایی

10 گام اساسی و مهم برای آرایش پاییزی

آرایش پاییزی

سردشدن تدریجی هوا و رسیدن فصل خزان، فصل دلتنگی‌های عاشقانه با طبیعت زیبای پاییزی برای جذاب و زیباتر شدن هرچه‌تمام‌تر همراه می‌شویم. همچون موسم سرد پاییز، برای گریز از سرمای گاه‌وبیگاه آن به رنگ‌های گرمی همچون نارنجی، زرد، قرمز، قهوه‌ای و طلایی متوسل می‌شویم، شاید اندکی از سردی طبیعت، از وجودمان رخت بربندد و جای خود را به گرمای خورشیدی که هر از گاهی از پشت ابرها بیرون می‌آید، بسپاریم.

نه‌تنها آرایش صورت بلکه لباس‌هایی با بافت و رنگ گرم نیز برای این فصل ترند می‌شوند. به طور معمول در این فصل کمتر از رنگ‌های روشنی همچون صورتی و سبز روشن استفاده می‌کنیم. طبیعت الگوی خوبی برای زیبا و جذاب شدن است. با کوچ فصل از تابستان به پاییز، از چه رنگ‌هایی برای آرایشمان استفاده کنیم که ما را متفاوت‌تر از دیگران نشان دهد؟ برای هرکدام از اجزای صورت چه رنگی را انتخاب کنیم؟ بدیهی است رنگ‌های پاییزی، رنگ‌های تیره و مات هستند و استفاده از رنگ‌های روشن توصیه نمی‌شود.

در این مقاله قصد داریم به بررسی آرایش پاییزی و رنگ مناسب برای هرکدام از اجزای صورت بپردازیم. با ما همراه باشید تا 10 گام اساسی و مهم برای یک آرایش پاییزی و نکات و ترفندهای درخشیدن در محافل را به شما آموزش دهیم.

گام اول: از یک پرایمر متناسب با پوست صورتتان استفاده کنید

اولین گام برای آرایش پاییزی همانند آرایش‌های معمولی در سایر فصول سال، استفاده از پرایمر است. از پرایمری استفاده کنید که علاوه بر اینکه روی پوست صورتتان خوب بخوابد، مانع از چرب شدن پوست شده و آرایشتان را پایدار کند. برای پوست‌های چرب، پرایمر هم‌زمان با خنکی هوا، از تعریق زیاد پوست جلوگیری می‌کند و درعین‌حال دوام آرایش روی صورت را زیاد و جلوه تمیزتری به آن می‌دهد.

گام دوم: از کانسیلر برای یکدست کردن صورتتان استفاده کنید

در گام دوم آرایش پاییزی، بهره‌مندی از یک کرم‌پودر بر اساس رنگ پوستتان غافل نشوید. استفاده از کرم‌پودر باعث می‌شود که پوستتان کاملاً طبیعی و یکدست و صاف به نظر برسد. انتخاب رنگ کرم پودر متناسب با پوست صورتتان، کمک زیادی به این امر می‌کند. زیرا لکه‌های تیره و قهوه‌ای صورت و حتی تیرگی اطراف چشم با آن محو می‌شود. توجه داشته باشید برای محو تیرگی اطراف چشم، کانسیلر را به‌صورت ضربه‌ای با نوک انگشتان خود استفاده کنید تا پوست نازک اطراف آن چروک نشود. البته می‌توانید از کانسیلرهای مرطوب‌کننده و ضدچروک استفاده کنید و مقداری از آن را روی بینی خود استفاده کرده و محو کنید.

میکاپ پاییز

ترند آرایش پاییزی

اگر پوست صورتتان چرب است، کرم‌پودر فاقد چربی و اگر پوست خشکی دارید، کرم‌پودر آب‌رسان همرنگ پوستتان را با کمک یک پد آرایشی یا اسفنج روی صورتتان پخش کنید. استفاده از کرم‌پودر با رنگ‌های گرم، جذابیت چهره شما را بالاتر خواهد برد.

گام سوم: از یک پنکک یا پودر فیکساتور استفاده کنید

بر اساس فرم صورتتان، از یک کرم فشرده برای پوشاندن عیوب و نمایان ساختن و برجسته‌کردن زیبایی‌های صورتتان بهره بگیرید. به این کار کانتورکردن می‌گویند. معمولأ از یک رنگ گرم برای آرایش پاییزی در کانتور کردن استفاده می‌کنند. قابل‌ذکر است که های‌لایت کردن نیز بر اساس فرم صورت افراد انجام می‌شود و از فردی به فردی دیگر کاملاً متفاوت است.
در نهایت از یک پنکک یا پودر فیکساتور استفاده کنید تا پرایمر، کانسیلر و پودر بی‌رنگ بر روی صورتتان تثبیت شده و از پخش و محو شدن آن جلوگیری کند.

گام چهارم: از دورنگ یا بیشتر برای سایه چشم استفاده کنید

مهم‌ترین بخش آرایش پاییزی که زیبایی شما را دوچندان می‌کند، آرایش چشم‌ها با دورنگ یا بیشتر است. ابتدا از یک پرایمر سایه برای فیکس کردن و جلوگیری از محو کردن آن بهره ببرید. رنگ پایه سایه چشم مشکی، ذغالی، قهوه‌ای و … و رنگ دوم رنگ‌های گرم پاییزی مانند زرد، قرمز، مسی، هلویی، طلایی با تناژهای قهوه‌ای و نارنجی هستند. رنگ‌های تیره را به بخش بیرونی چشم و رنگ‌های دوم را به سمت داخلی چشم که حرکت می‌کنید، اختصاص دهید. در نهایت یک براش محوکننده روی خطی که رنگ‌ها را از هم جدا می‌کند، بکشید تا جلوه طبیعی‌تری پیدا کنند. با استفاده از رنگ‌های فوق، یک هاله نازک زیر چشم‌ها ایجاد کنید. گوشه داخلی چشم‌ها را نیز با استفاده یک های‌لایتر، روشن کنید.

گام پنجم: از یک خط چشم دنباله‌دار برای آرایش پاییزی استفاده کنید

قبل از کشیدن خط چشم، با استفاده از یک براش زاویه‌دار تیره‌ترین رنگ سایه چشم موجود در لوازم‌آرایشی‌تان را انتخاب کنید و خط باریکی پشت پلک و بالای مژه‌های خود بکشید. سپس با خط چشم نازک آن را پررنگ‌تر کنید. فرقی نمی‌کند از چه نوع خط چشمی استفاده می‌کنید، با ماژیکی یا مویی هرکدام که راحت هستید، خط چشم خود را ترسیم کنید.

گام ششم: از رنگ‌های گرم و تیره برای سایه ابرو استفاده کنید

از رنگ‌هایی که تناژ قرمز، نارنجی، قهوه‌ای و آجری دارند برای سایه ابرو استفاده کنید. به‌ویژه اگر به رنگ پوست و موی شما هم بیایند. در آرایش پاییزی ابروها را نازک نکنید. بلکه ابروهای پر برنداشته، مناسب‌ترین آرایش پاییزی هستند. آنها را مرتب کنید تا طبیعی‌تر به نظر برسند.

گام هفتم: از ریمل مشکی یا قهوه‌ای استفاده کنید

ابتدا با استفاده از یک فرمژه، مژه‌ها را فر کنید تا روبه‌بالا قرار بگیرند. سپس از یک ریمل مشکی برای مژه‌هایتان بهره ببرید. اگر تمایل به ریمل رنگی دارید، از یک ریمل قهوه‌ای استفاده کنید.

گام هشتم: از رژگونه‌های متناسب با رنگ صورتتان استفاده کنید

در مدت زمانی که به آرایش ابروها و چشم‌ها مشغول بوده‌اید، پودر فیکساتور به‌خوبی روی پوست صورتتان خوابیده بنابراین اضافه‌های آن را پاک کنید و از یک رژ گونه تیره متناسب با پوست صورتتان استفاده کنید.

گام نهم: از یک پرایمر لب برای فیکس کردن رژ لب استفاده کنید

برای ماندگاری بیشتر رژ لب، استفاده از پرایمر لب را فراموش نکنید. این کار علاوه بر فیکس کردن، موجب یکدست شدن رژلب بر روی لب ها می‌شود.

گام دهم: از رنگ‌های تیره و نزدیک به هم برای مداد و رژلب استفاده کنید

از رنگ‌های موکا، هلویی، رنگ نود Nude، یا رنگ‌های تیره برای مداد و رژلب استفاده کنید. توجه داشته باشید رنگ مداد و رژلب به هم نزدیک باشند. ابتدا خط لب و سپس رژلب را روی لب‌های خود بکشید.

جمع‌بندی:

آرایش پاییزی همراه با استفاده از لباس‌های گرم، باید با بهره‌گیری از رنگ‌های گرم باشد. رنگ‌هایی همچون نارنجی، زرد، قرمز، قهوه‌ای و.. رنگ‌های گرم و مختص پاییز هستند. از این رنگ‌ها در لوازم آرایشی خود استفاده کنید که باعث جذاب و زیباتر شدن شما در محافل خواهند شد. حتماً از پرایمر برای ماندگاری و فیکس شدن آرایش هرکدام از اجزای صورت خود استفاده کنید. پرایمر را قبل از آرایش استفاده کنید. بعد به آرایش کامل صورت، سپس چشم‌ها و در نهایت گونه‌ها و لب‌ها بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *