آرایشی و زیبایی

اصول آرایش لب کوچک

760d14f35f5a65807b4f6ea07ff1e431 300x300 1

اگر گاهی اوقات حین رژ لب زدن نگران به نظر می‌رسید، لب‌های کوچک و باریکی دارید. و خب، فقط شما نیستید که با چنین معضلی روبرو هستید. بسیاری از میکاپ آرتیست‌ها و آرایشگران به این سوالات بارها و بارها پاسخ داده‌اند تا اذعان دارند آرایش لب کوچک و باریک بیش از آنکه نیازمند دستپاچگی باشد، خواستار اصول منحصر به فرد می‌باشد. بسیاری از خانم‌ها به دلیل دارا بودن لب‌های کوچک از رژ لب‌های تیره دوری می‌کنند و ترس از باریک نشان دادن بیشتر لب‌ها غالبا آنان را از علایقشان منع می‌کند.همانطور که می دانید بوتاکس لب هزینه بر ، ریسک دار و غیر طبیعی است. افرادی که نمیخواهند از این روش استفاده کنند باید اصول گریم لبهای کوچک را بدانند.

لب ها جز مهمترین اعضای صورت هستند که در نظر بیننده تاثیر بسیار داند. اگر زیادی از حد و غیر اصولی ان را بزرگ کنید بسیارر زننده به چشم می ایند.بسیاری از خانم ها این اصول را نمیدانند.شما باید اصول خط لب کشیدن را بیاموزید.

  • اگر لبهایتان بزرگ و حجیم است : لازم نیست خط لب را بالاتر از لبهایتان بکشید. فقط کافی ست یک خط سفید زیر لبهای پایین و قسمت وسط لب کشیده شود.و دو طرف ان را با همان خط لبتان بکشید.
  • اگر لبهایتان باریک است : لازم است که حتما از یک خط لب پررنگ تر از رژ لبتان استفاده کنید. ان را کمی از لبهایتان بزرگتر بکشید و سپس با یک انگشت سعی کنید ان را فید کنید .
  •  
7 13 2015 5 04 08 PM
کانتور لب

راز لب‌های حجیم‌تر

بیشتر میکاپ آرتیست‌ها و آرایشگران متبحر بر این باورند که خط لب مهم‌ترین فاکتور نجات بخش برای خانم‌های دارای لب‌های کوچک، نازک و باریک به شمار رفته است. در عین حال که خط لب می‌تواند فرم دهنده لب‌های کوچک و نازک باشد اما عدم استفاده صحیح و استفاده غیر اصولی آن ممکن است تمام آرایش لب کوچک را نابود کند!

در حالی که اضطراب خانم‌ها باعث شده تا تعداد معدودی از آن‌ها خط لب را بالاتر از لب‌ها رسم کنند، این امر تا حد زیادی فرم لب‌ها را غیرطبیعی جلوه داده و کلیت ظاهر آرایش صورت را زیر سوال می‌برد. در مقابل، اشراف داشتن به استفاده صحیح از خط لب فرم لب‌ها را تغییر داده و لب‌های حجیم به ارمغان می‌آورد.

ترفند حجیم کردن لب کوچک

یک خط لب تیره و یک رژ لب تیره (بهتر است رنگ رژ لبتان نسبت به رنگ خط لب روشن‌تر باشد. )

bcaac9a5a4eba038f016beff71f488d5
کانتور لب کوچک به حجیم
  1. مرحله اول: خط لب را دور لب‌ها بکشید. این خط را به گونه‌ای رسم کنید که فقط کمی بالاتر از دور لبتان باشد و این خط نباید بیش از حد با مرز لب‌ها فاصله داشته باشد. حال اطراف مرز لب‌ها را با خط لبتان سایه بزنید تا خط زیاد از حد در چشم نباشد.
  2. مرحله دوم: پس از مرحله اول رژ لب کم رنگ‌تری را انتخاب کنید و باقی لب‌هایتان را با آن آرایش کنید. (انتخاب یک رژ لب دارای طیف روشن‌تری یکی از اصول آرایش لب کوچک می‌باشد. اگرچه رژ لب و خط لب باید تیره باشند اما حدالامکان رژ لب روشن‌تری را بردارید تا نتیجه بهتری بگیرید.)
  3. مرحله سوم: برای آنکه مطمئن شوید رنگ‌ها با هم درآمیخته‌اند، رنگ تیره‌تر را روی رنگ روشن‌تر بزنید و سپس لب بالا و پایینتان را روی هم بمالید.

این سه مرحله کافی است تا آرایش لب کوچکتان به اتمام برسد و لب‌های حجیم داشته باشید.

اگر لبهایتان رنگش تیره است به دلیل مصرف قلیان ، سیگار ، استفاده از مواد آرایشی نامرغوب ، در معرض خورشید بودن و بیماری های الرژیک است .

  • لایه بردار عسل و شکر : برای لایه برداری سلول های مرده لب ، مقداری عسل و شکر را باهم مخلوط کنید تا ماده خمیری شکل به وجود آید.بعد روی لبها ماساژ دهید تا پوستهای اضافی و مرده از بین برود.
  • الوئه ورا : این گیاه به دلیل داشتن ویتامین E لبها را خنک و هیدراته میکند.بهتر است از ژل های طبیعی این گیاه استفاده کنید.الوئه ورا باعث از بین رفتن خشکی لبها میشود.
  • زردچوبه و شیر : نصف قاشق چای خوری زردچوبه و کمی شی یا خامه باهم مخلوط کنید حدود  ۵ دقیقه روی لبها ماساژ دهید .اسید لاکتیک موجود در شیر باعث روشن شدن و رطوبت دهی لبها میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *